Luokitelluimmat sivut
Häme-Wikistä
Alla näytetään 500 tulosta väliltä 1 001–1 500.
- Kankainen (3 luokkaa)
- Annu Eklund (3 luokkaa)
- Sirkku Suontausta-Kyläinpää (3 luokkaa)
- Maija Pitz-Koponen (3 luokkaa)
- Vuorentaan kappeli (3 luokkaa)
- Inkeri Kilpinen (3 luokkaa)
- Hyrsynkulma (3 luokkaa)
- Karhi (3 luokkaa)
- Marja-Liisa Luoto-Seppälä (3 luokkaa)
- Paavo Linnanterä (3 luokkaa)
- Hämeen Taideartteli (3 luokkaa)
- Merja Munukka (3 luokkaa)
- Kauko-Uolevi Virtanen (3 luokkaa)
- Marttila (3 luokkaa)
- Jari Tammi (3 luokkaa)
- Launeen pumppuasema (3 luokkaa)
- Parolan Yhteiskoulu (3 luokkaa)
- Minna Suominen (3 luokkaa)
- Kerkkola (3 luokkaa)
- Tammelan kirjasto (3 luokkaa)
- Hauhon kirkonkylän koulu (puukoulu) (3 luokkaa)
- Jorma Huhtaniemi (3 luokkaa)
- Aarni Kouta (3 luokkaa)
- Rimmilä (3 luokkaa)
- Peruseditorin käyttöohje (3 luokkaa)
- Kutila (3 luokkaa)
- Kimmo Saneri (3 luokkaa)
- Tenhiälä (3 luokkaa)
- Aini Vaari (3 luokkaa)
- Linnaseutu ry (3 luokkaa)
- Pirjo Tuominen (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan rautatieasema (3 luokkaa)
- Kaarlo Marjokorpi (3 luokkaa)
- Samuli Paronen (3 luokkaa)
- Elisa Nieminen (3 luokkaa)
- Torvoila ja Miehoila (3 luokkaa)
- Anna Huvinen (3 luokkaa)
- Sesse Koivisto (3 luokkaa)
- Forssan Osake Yhtiön saha (3 luokkaa)
- Virpi Peltomaa (3 luokkaa)
- Ikiliikkujat (3 luokkaa)
- Oitenkylä (3 luokkaa)
- Erkki Jokinen (3 luokkaa)
- Tuuloksen 4H-yhdistys (3 luokkaa)
- Anttilan miekanhiontakivi (3 luokkaa)
- Gustav Idestam (3 luokkaa)
- Väinö Hovi (3 luokkaa)
- Iso-Kourulan kartano (3 luokkaa)
- Orimattilan kaupunginvaltuusto (3 luokkaa)
- Matkun kartano (Kreivilä) (3 luokkaa)
- Suomen kasarmit (3 luokkaa)
- Ypäjänkylä (3 luokkaa)
- Jalmari Virta (3 luokkaa)
- Padasjoki (3 luokkaa)
- Metsäliitto, Hämeen tehtaat (3 luokkaa)
- Kaurialan lukio (3 luokkaa)
- Asta Ikonen (3 luokkaa)
- Taappolan kartano (3 luokkaa)
- Johan Henrik Munck (3 luokkaa)
- Lautsian kyläyhdistys (3 luokkaa)
- Uno Cygnaeus (3 luokkaa)
- Kuittila (3 luokkaa)
- Aura Jurva (3 luokkaa)
- Heikki Hautamäki (3 luokkaa)
- Ritva Simuna (3 luokkaa)
- Vanajan mylly ja rehutehdas (3 luokkaa)
- Pietari Törnqvist (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan kaupunginkirjasto (3 luokkaa)
- Carlos Lievonen (3 luokkaa)
- Aku Peltonen (3 luokkaa)
- Myllymuseo (3 luokkaa)
- Eevamaria Halttunen (3 luokkaa)
- Toivaala (3 luokkaa)
- Sari Rainio (3 luokkaa)
- Lahden Lähimmäispalvelu ry (3 luokkaa)
- Tuomo Lukkari (3 luokkaa)
- Forssan veteraanipatsas (3 luokkaa)
- Kantola (3 luokkaa)
- Starckjohann (3 luokkaa)
- Hallituskatu (3 luokkaa)
- Marian Smoothiebaari (3 luokkaa)
- Waltteri Torikka (3 luokkaa)
- Jaakko Juteini (3 luokkaa)
- Lammin Evonkävijät ry (3 luokkaa)
- Hämeen Järviylänkö (3 luokkaa)
- Katisten kartano (3 luokkaa)
- Arto Salminen (3 luokkaa)
- Hartolan Koskipään kartanon alueen kasveja (3 luokkaa)
- Markus Ahonen (3 luokkaa)
- Ämmälä (3 luokkaa)
- Ravintola Kapua Etiopia (3 luokkaa)
- Lasten ja nuorten kulttuurikeskus ARX (3 luokkaa)
- Palokunnankatu 6:n jugendtalo (3 luokkaa)
- Forssan Osake Yhtiön keuhkotautiparantola (3 luokkaa)
- Mika ja Turkka Mali (3 luokkaa)
- Taipaleen tupa (3 luokkaa)
- 103,0 MHz (3 luokkaa)
- Lehdesmäen muistokivi (3 luokkaa)
- Pekka Vuoria (3 luokkaa)
- 93,5 MHz (3 luokkaa)
- Pentti Rehn (3 luokkaa)
- Kiipu (3 luokkaa)
- Tauno Palo (3 luokkaa)
- Heinola Nyt (3 luokkaa)
- Juho Erland Andelin (3 luokkaa)
- Ruununmyllyn koulu (3 luokkaa)
- Liisa Sormunen (3 luokkaa)
- Vanha meritie (3 luokkaa)
- Pinellan huvila (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan maakunta-arkisto (3 luokkaa)
- Mustialan opisto (3 luokkaa)
- Kirsti Luova (3 luokkaa)
- Theodolinda Hahnsson (3 luokkaa)
- Salmelan seurakuntakoti (3 luokkaa)
- Lounais-Hämeen Kotiseutu- ja Museoyhdistys (3 luokkaa)
- Vesistömatkailua Kanta-Hämeessä (3 luokkaa)
- Hätilä (3 luokkaa)
- Kalkkola (3 luokkaa)
- Selma Anttila (3 luokkaa)
- Villähde palaa 1948-1949 (3 luokkaa)
- Puujaan Kartano (3 luokkaa)
- Turenki (3 luokkaa)
- Kankaisten kartano (3 luokkaa)
- Ira Koivu (3 luokkaa)
- Lahden vanha hautausmaa (3 luokkaa)
- Marja-Liisa Melfsen (3 luokkaa)
- Jalkarannan kirjasto (3 luokkaa)
- Rahkoila (3 luokkaa)
- Hämeen Taidearttelin 35-vuotisjuhlavuoden 1. lähikirjastonäyttely (3 luokkaa)
- Kauko Hiiri (3 luokkaa)
- Sysmän Pyhän Olavin kirkko (3 luokkaa)
- Jarkko Martikainen (3 luokkaa)
- Reko Lundán (3 luokkaa)
- Launonen (3 luokkaa)
- Uhkoila (3 luokkaa)
- Parolan leijona (3 luokkaa)
- Kernaala (3 luokkaa)
- Tammelan kirjastoauto (3 luokkaa)
- Hauhon kotiseutumuseo (3 luokkaa)
- Keskustan Hämeenkosken kunnallisjärjestö (3 luokkaa)
- Hauhontausta (3 luokkaa)
- Jorma Kantee (3 luokkaa)
- Letku (3 luokkaa)
- Tenholan kartano (3 luokkaa)
- Aino Kivi (3 luokkaa)
- Saaristen virkatalo (3 luokkaa)
- Eero Suomalainen (3 luokkaa)
- Timo Hännikäinen (3 luokkaa)
- Herkkuja Hämeestä (3 luokkaa)
- Allan Lähteenmäki (3 luokkaa)
- Niittykatu (3 luokkaa)
- Elisabet Laurila (3 luokkaa)
- Toukokuun nuorisoseura (3 luokkaa)
- Anna Kilpeläinen (3 luokkaa)
- Löyttymäen koulu (3 luokkaa)
- Oitti (3 luokkaa)
- Tuuloksen Alku Työväenyhdistys ry. (3 luokkaa)
- Anuirmeli Sallamo-Lavi (3 luokkaa)
- Mannisten kylä (3 luokkaa)
- Itsenäisyydenpuisto (3 luokkaa)
- Arrajoki (3 luokkaa)
- Suomen lasimuseo, Riihimäki (3 luokkaa)
- Hans Henrik Gripenberg (3 luokkaa)
- Ypäjänkylän seuraintalo (3 luokkaa)
- Jalo Markki (3 luokkaa)
- Rantatori (3 luokkaa)
- Lappalainen, Tarja (3 luokkaa)
- Pahnainmäen muinaiskalmisto (3 luokkaa)
- Renko-Seura (3 luokkaa)
- Lea Korhonen (3 luokkaa)
- Uno von Schrowe (3 luokkaa)
- Monaalan kartano (3 luokkaa)
- Piia Karjalainen (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan kaupunginmuseo (3 luokkaa)
- Museo Valola (3 luokkaa)
- Carnavalito! (3 luokkaa)
- Jänhijoki (3 luokkaa)
- Aku Rautala (3 luokkaa)
- Venäjän ja Urpolan kartanot (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan uusi naisvankila (3 luokkaa)
- Kolavankankaan radioasema (3 luokkaa)
- Toivan kartano (3 luokkaa)
- Tuomo Väkevä (3 luokkaa)
- Hollolan kunnan pohjavesialueet (3 luokkaa)
- Kalvolan Könnölänmäen muinaisjäännös (3 luokkaa)
- Simo Veistola (3 luokkaa)
- Fredi (3 luokkaa)
- Vuoden kaupunkikulttuuriteko (3 luokkaa)
- Ilmoilan Honkasaari (3 luokkaa)
- Hurttala (3 luokkaa)
- Ossi Ojala (3 luokkaa)
- Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri (3 luokkaa)
- Matti Savolainen (3 luokkaa)
- Katja Hannula (3 luokkaa)
- Susikas (3 luokkaa)
- Hartolan evankelis-luterilainen seurakunta (3 luokkaa)
- Palokunnantalo (3 luokkaa)
- Taisto Ahtola (3 luokkaa)
- 104,4 MHz (3 luokkaa)
- Urho Purhonen (3 luokkaa)
- Jokioisten työväenyhdistys (3 luokkaa)
- 94,2 MHz (3 luokkaa)
- Riihimäki-Seura ry (3 luokkaa)
- Valfrid Hedman (Eskola) (3 luokkaa)
- Pentti Varhama (3 luokkaa)
- Kiipula (3 luokkaa)
- Bengt Petter Hultman (3 luokkaa)
- Juho H. Tuhkanen (3 luokkaa)
- Ruuttanäyttämö (3 luokkaa)
- Pinellan puisto (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan maalaiskunta (3 luokkaa)
- Mustila (3 luokkaa)
- Kirsti Miilumäki (3 luokkaa)
- Edvard Reinhold von Ammondt (3 luokkaa)
- Hennumin talo (3 luokkaa)
- KP20TX (3 luokkaa)
- Salmion kartano (3 luokkaa)
- Lounais-Hämeen Musiikkipäivät ry (3 luokkaa)
- Kyllikki Martinpuro (3 luokkaa)
- Nastolan kirjasto (3 luokkaa)
- Kalle Aaltonen (3 luokkaa)
- Anja Laitinen (3 luokkaa)
- Selma Toivosen kutomo (3 luokkaa)
- Lydia Koidula: Reliefi (3 luokkaa)
- Turkhauta (3 luokkaa)
- Anssi Taulu (3 luokkaa)
- Maila Sipponen (3 luokkaa)
- Vuorentaka (3 luokkaa)
- Irene Wai Lwin Moe (3 luokkaa)
- Lahden vanha kauppahalli (3 luokkaa)
- Hyrvälä (3 luokkaa)
- Kari Halme (3 luokkaa)
- Armas Launis (3 luokkaa)
- Hannele Lauri (3 luokkaa)
- Marja-Liisa Swantz (3 luokkaa)
- Jalkarannan koulu (3 luokkaa)
- Raija Hautala (3 luokkaa)
- Lammin lukio (3 luokkaa)
- Paavo Noponen (3 luokkaa)
- Evon metsäopisto (3 luokkaa)
- Hattelmalanharju (3 luokkaa)
- Jarmo Sermilä (3 luokkaa)
- Launosten kartano (3 luokkaa)
- Minttu Vettenterä (3 luokkaa)
- Kernaalan kartano (3 luokkaa)
- Tammelan kirkko (3 luokkaa)
- Monikkalan kartano (3 luokkaa)
- Jorma Likovuori (3 luokkaa)
- Aaro Rauhala (3 luokkaa)
- Ristinkirkko (3 luokkaa)
- Letkun pirtti (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan Yhteiskoulun lukio (3 luokkaa)
- Kutisten kartano (3 luokkaa)
- Kirjailijakävely Hämeenlinnassa (3 luokkaa)
- Tenholan linnavuori (3 luokkaa)
- Helena Laine (3 luokkaa)
- Jussa Lehtinen (3 luokkaa)
- Aino Kurki-Suonio (3 luokkaa)
- Pirkko Arola (3 luokkaa)
- Timo Jakola (3 luokkaa)
- Herniäisten kartano (3 luokkaa)
- Kahvila ROK (3 luokkaa)
- Alli Blomstedt (3 luokkaa)
- Sankola (3 luokkaa)
- Iisakkila (3 luokkaa)
- Kärpäsen kirjasto (3 luokkaa)
- Nikke Ankara (3 luokkaa)
- Tourun talo (3 luokkaa)
- Annamari Saure (3 luokkaa)
- Forssan asema (3 luokkaa)
- Vitsiälä (3 luokkaa)
- Ilkka-Juhani Takalo-Eskola (3 luokkaa)
- Ojoinen (3 luokkaa)
- Erkki Korhonen (3 luokkaa)
- Tuuloksen Teuron kylä (3 luokkaa)
- Humppa-Pojat Forssasta (3 luokkaa)
- Kansanpuistonkenttä (3 luokkaa)
- Solperin vaari ja pikkupoika (3 luokkaa)
- Väinö Kamppuri (3 luokkaa)
- Päijät-Hämeessä kuuluvien yleisradioasemien RDS-tunnuksia (3 luokkaa)
- Matti Johannes Koivu (3 luokkaa)
- Kartanonkylä (3 luokkaa)
- Ars-Häme ry (3 luokkaa)
- Suomen sisällissota (3 luokkaa)
- Markku Envall (3 luokkaa)
- Paijan juhla-areena (3 luokkaa)
- Mia Peltola (3 luokkaa)
- Atte Ahokas (Ilmastolakkoilija ja -aktivisti) (3 luokkaa)
- Johan Reinhold Munck (3 luokkaa)
- Renkomäen harju (3 luokkaa)
- Lea Savolainen (3 luokkaa)
- Untula (3 luokkaa)
- Urho Salomaa (3 luokkaa)
- Pekola (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan Kenkätehdas Oy (3 luokkaa)
- Auran pirtti (3 luokkaa)
- Juha Itkonen (3 luokkaa)
- Ahtialan kirjasto (3 luokkaa)
- Ronni (3 luokkaa)
- Pikaopas wiki-artikkelin tekemiseen (3 luokkaa)
- Kirjastotalo (3 luokkaa)
- Corps de Logie (3 luokkaa)
- Järveläisen sukuseura ry (3 luokkaa)
- Loppi-Seura (3 luokkaa)
- Pohjoinen (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan verkatehdas (3 luokkaa)
- Koljala (3 luokkaa)
- Toive Aartolahti (3 luokkaa)
- Hiihtomuseo (3 luokkaa)
- Kalevi Kiviniemi (3 luokkaa)
- Anders Mårtensson (Loinen) (3 luokkaa)
- Lukuvuosi 1914-1915 Porkkalan kansakoulussa (3 luokkaa)
- Hollolan kunnan vesihuoltolaitos (3 luokkaa)
- Kalvolan Peltokutilan polttokalmisto (3 luokkaa)
- Fredrik Cygnaeus (3 luokkaa)
- Vuohiniemi (3 luokkaa)
- Lahden rautatieasema (3 luokkaa)
- Oliver Kohlenberg (3 luokkaa)
- Huugo Jalkanen (3 luokkaa)
- Kantolanniemen siirtolapuutarha (3 luokkaa)
- Mariana Matilda Martins (3 luokkaa)
- Katleena Kortesuo (3 luokkaa)
- Susikkaan kylätalo (3 luokkaa)
- Hartolan helluntaiseurakunta (3 luokkaa)
- Martta Kaivola (3 luokkaa)
- Ämy ry (3 luokkaa)
- Hauhon Yhtenäiskoulu (3 luokkaa)
- 105,0 MHz (3 luokkaa)
- Retulansaaren kartanot (3 luokkaa)
- 94,9 MHz (3 luokkaa)
- Riihimäki Rock (3 luokkaa)
- Lempi Kepilä-Peltonen (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan Taidemuseon avaaminen lehtien palstoilla 1952 (3 luokkaa)
- Kiipulan ammattiopisto (3 luokkaa)
- Teatteri Vanha Juko (3 luokkaa)
- Aikakone Eenokki (3 luokkaa)
- Rytkösen kirjakauppa (3 luokkaa)
- Vanhakartano (3 luokkaa)
- Piparkakkutalo (3 luokkaa)
- Muurila (3 luokkaa)
- Henrik Andersson (3 luokkaa)
- Vesunta (3 luokkaa)
- Porkkalan kartano (3 luokkaa)
- Hätilän kirkko (3 luokkaa)
- Eino Toukola (3 luokkaa)
- Toppola (3 luokkaa)
- Kalle Eevert Talvinen (3 luokkaa)
- Anja Laurila (3 luokkaa)
- Selma Weckman (3 luokkaa)
- Virala (3 luokkaa)
- Iittalan junaonnettomuus (3 luokkaa)
- Lahden kartano (3 luokkaa)
- Hongisto (3 luokkaa)
- Kansainvälinen museopäivä (3 luokkaa)
- Sirpa Hänninen (3 luokkaa)
- Granitin aukio (3 luokkaa)
- Vuorikadun koulu (3 luokkaa)
- Irja Hyppönen (3 luokkaa)
- Hyvikkälä (3 luokkaa)
- Armas Lindgren (3 luokkaa)
- Hannele Linja-aho (3 luokkaa)
- Marja Jäppinen (3 luokkaa)
- Ylänne (3 luokkaa)
- Evon tiedekansallispuisto (Hanke) (3 luokkaa)
- Hämeen Taidearttelin 35-vuotisjuhlavuoden 3. lähikirjastonäyttely Jukolan kirjastossa 15.10.-11.11.2015 (3 luokkaa)
- Hattelmalanjärvi (3 luokkaa)
- Jarno Ahonen (3 luokkaa)
- Remet Oy (3 luokkaa)
- Ulla Asplund (3 luokkaa)
- Hämeenkaari (3 luokkaa)
- Kernaalanjärvi (3 luokkaa)
- Tammelan kylät ry (3 luokkaa)
- Hauhon moottorikerhon jäärata (3 luokkaa)
- Monni (3 luokkaa)
- Tanttala (3 luokkaa)
- Jorma Ranivaara (3 luokkaa)
- Aaro Vakkuri (3 luokkaa)
- Risto Ahti (3 luokkaa)
- Levomäen Maatilamökit (3 luokkaa)
- Peräjoen kylätalo (3 luokkaa)
- Kuuluisia vieraita Lammilla (3 luokkaa)
- Carl Albert Edelfelt (3 luokkaa)
- Heli-Maija Heikkinen (3 luokkaa)
- Jussi Kinnunen (3 luokkaa)
- Aino Niinistö (3 luokkaa)
- Loimijoki Golf (3 luokkaa)
- Veera Jussila - epidemian aikaan (3 luokkaa)
- Pirkko Hammarberg (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan seminaari (3 luokkaa)
- Eerolan kartano Tuuloksessa (3 luokkaa)
- Timo Mäki (3 luokkaa)
- Kai Hyttinen (3 luokkaa)
- Alli Hosiaisluoma-Karppinen (3 luokkaa)
- Sanna Eeva (3 luokkaa)
- Vihavuoden kylä (3 luokkaa)
- Iittala (3 luokkaa)
- Käynti Lammin viimeisessä savupirtissä (3 luokkaa)
- NikkiS (3 luokkaa)
- Tuija Hakkila-Helasvuo (3 luokkaa)
- Hollolan keskiaikaseura Medium Aevum Hollolense (3 luokkaa)
- Anne Hakala (3 luokkaa)
- Forssan kansalaisopiston opistolaiskunnan mökki ja sauna (3 luokkaa)
- Löyttymäki (3 luokkaa)
- Päijänne (3 luokkaa)
- Lahden kaupungintalo (3 luokkaa)
- Ojoisten kartano (3 luokkaa)
- Erkki Kouhia (3 luokkaa)
- Tuuloksen VPK (3 luokkaa)
- Kansanvaltuuskunta Päijät-Hämeessä (3 luokkaa)
- Haapamaja (3 luokkaa)
- Margareta Magdalena Leopold (3 luokkaa)
- Suomen sisällissota Lahdessa (3 luokkaa)
- Harald Toivola (3 luokkaa)
- Markku Heino (3 luokkaa)
- Yrjö Blomstedt (3 luokkaa)
- Janakkala-Seura (3 luokkaa)
- Rastila-Kilpiälä (3 luokkaa)
- Paikannimi (Kanta-Häme) (3 luokkaa)
- Miekka (3 luokkaa)
- August Alho (3 luokkaa)
- Uppsala-talo (3 luokkaa)
- Rudolf Holsti (3 luokkaa)
- Liipolan kirjasto (3 luokkaa)
- Museotalo, Lukiokatu 6 – Linnankatu 7 (3 luokkaa)
- DA-Design (3 luokkaa)
- Helvi Airo (3 luokkaa)
- Sairiala (3 luokkaa)
- Loppijärvi (3 luokkaa)
- Verner A. Lindberg (3 luokkaa)
- Pohjoinen koulu (3 luokkaa)
- Myllynkulma (3 luokkaa)
- Kalkkinen (3 luokkaa)
- Anders de Bruce (3 luokkaa)
- Sattula (3 luokkaa)
- Vilho Penttilä (3 luokkaa)
- Punaportti (3 luokkaa)
- Elvi Rajala (3 luokkaa)
- Tuottajain tupa (3 luokkaa)
- Kalvolan kirjasto (3 luokkaa)
- Anni Kaste (3 luokkaa)
- Fredrika Wetterhoff (3 luokkaa)
- Mai-Lis Könönen (3 luokkaa)
- Vuolijoen kartano (3 luokkaa)
- Immilä (3 luokkaa)
- Lahden rykmentti (3 luokkaa)
- Esa Santakallio (3 luokkaa)
- Sulo Sepänaho (3 luokkaa)
- Werner Holmbergin maalaus Näköala Lepomäeltä (3 luokkaa)
- Jaakko Kuusisto (3 luokkaa)
- Raatihuoneenkatu (3 luokkaa)
- Otto Carl Rehbinder (3 luokkaa)
- Eteläisten koulu (3 luokkaa)
- Mauno Arjavirta (3 luokkaa)
- Arvi A. Karisto (3 luokkaa)
- Martti Kallioinen (3 luokkaa)
- Ravintolapäivä Päijät-Hämeessä (3 luokkaa)
- Palsankallion rajakivi (3 luokkaa)
- Mikko Haljoki (3 luokkaa)
- Taka-Hätilä (3 luokkaa)
- Hauhon esinemuseo (3 luokkaa)
- 106,4 MHz (3 luokkaa)
- 95,5 MHz (3 luokkaa)
- Riihimäki kaunokirjallisuudessa (3 luokkaa)
- Leo Jokela (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan Taiteilijaseura (3 luokkaa)
- Bertta Kouhia (3 luokkaa)
- Heinolan kaupunginkirjasto (3 luokkaa)
- Aila Tähtinen-Pöysä (3 luokkaa)
- Ryttylä (3 luokkaa)
- Piritta Malinen (3 luokkaa)
- Hämeenlinnan normaalikoulu (3 luokkaa)
- Muurilan kantakirjasto (3 luokkaa)
- Kisalinna (3 luokkaa)
- Edward Mikkola (3 luokkaa)
- Henrik Arvidsson (3 luokkaa)
- KP21SA (3 luokkaa)
- Salome Konttinen-Sainio (3 luokkaa)
- Porras (3 luokkaa)
- Nastolan myllyt (3 luokkaa)
- Eino Väisänen (3 luokkaa)
- Hollola-Lahden vesilaitoskuntayhtymä (3 luokkaa)
- Kalle Kajander (3 luokkaa)
- Anja Vammelvuo (3 luokkaa)
- Iittalan lasimuseo (3 luokkaa)
- Lahden kartanon ystävät (3 luokkaa)
- Enni Id Päijänne-Leaderin kärkihankkeeksi 2013 (3 luokkaa)
- Turuntie (3 luokkaa)
- Sirpa Lappalainen (3 luokkaa)
- Vuorikatu (3 luokkaa)
- Irjalan kartano (3 luokkaa)
- Onnettomuus Lahden Radiomäen kentän katsomossa (3 luokkaa)
- Hyvikkälän kartano (3 luokkaa)
- Kari Karjalainen (3 luokkaa)
- Hannele Parviainen (3 luokkaa)
- Marja Mattlar (3 luokkaa)
- Raija Vuorensyrjä (3 luokkaa)
- Paavo Sipponen (3 luokkaa)
- Sähkömuseo Elektra (3 luokkaa)
- Rengon Jaakko (3 luokkaa)
- Lauri Holopainen (3 luokkaa)