Ero sivun ”Päijät-Hämeen S-market-myymälät” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 62: | Rivi 62: | ||
| [[Tonttila]] | | [[Tonttila]] | ||
| | | | ||
|- | |||
|[[Orimattilan kaupunki|Orimattila]] | |||
| S-market [[Orimattila]] | |||
| [[VIljaniemi]] | |||
| | |||
|} | |} | ||
Versio 14. toukokuuta 2014 kello 23.12
S-market on S-ryhmän Ruokakeskon K-citymarketia vastaava suurinta pienempi, K-supermarketia vastaava myymälätyyppi. Päijät-Hämeessä S-marketit kuuluvat Osuuskauppa Hämeenmaalle.
| Kunta | nimi | kaupunginosa tai paikkakunta | perustamisvuosi |
| Hollola | S-market Hollola | Salpakangas | |
| Lahti | S-market Ahtiala | Ahtiala | |
| Lahti | S-market Ankkuri | Ankkurinlahti | |
| Lahti | S-market Hennala | Hennala | |
| Lahti | S-market Kiveriö | Kiveriö | |
| Lahti | S-market Mascot | ||
| Lahti | S-market Metsäkangas | ||
| Lahti | S-market Mukkula | Mukkula | |
| Lahti | S-market Renkomäki | Renkomäki | |
| Lahti | S-market Syke | Paavola | |
| Lahti | S-market Tonttila | Tonttila | |
| Orimattila | S-market Orimattila | VIljaniemi |