Ero sivun ”Päijät-Hämeen S-market-myymälät” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 7: | Rivi 7: | ||
| bgcolor="lightyellow" style="width:200px; text-align: center;"|'''kaupunginosa tai paikkakunta''' | | bgcolor="lightyellow" style="width:200px; text-align: center;"|'''kaupunginosa tai paikkakunta''' | ||
| bgcolor="lightyellow" style="width: 200px; text-align: center;"|'''perustamisvuosi''' | | bgcolor="lightyellow" style="width: 200px; text-align: center;"|'''perustamisvuosi''' | ||
|[[Hollolan kunta|Hollola]] | |||
| S-market [[Hollola]] | |||
| [[Salpakangas]] | |||
| | |||
|- | |||
|- | |- | ||
|[[Lahden kaupunki|Lahti]] | |[[Lahden kaupunki|Lahti]] | ||
Versio 14. toukokuuta 2014 kello 23.09
S-market on S-ryhmän Ruokakeskon K-citymarketia vastaava suurinta pienempi, K-supermarketia vastaava myymälätyyppi. Päijät-Hämeessä S-marketit kuuluvat Osuuskauppa Hämeenmaalle.
| Kunta | nimi | kaupunginosa tai paikkakunta | perustamisvuosi | Hollola | S-market Hollola | Salpakangas | |
| Lahti | S-market Ahtiala | Ahtiala | |||||
| Lahti | S-market Ankkuri | Ankkurinlahti | |||||
| Lahti | S-market Hennala | Hennala | |||||
| Lahti | S-market Kiveriö | Kiveriö | |||||
| Lahti | S-market Mascot | ||||||
| Lahti | S-market Metsäkangas | ||||||
| Lahti | S-market Mukkula | Mukkula | |||||
| Lahti | S-market Renkomäki | Renkomäki | |||||
| Lahti | S-market Syke | Paavola | |||||
| Lahti | S-market Tonttila | Tonttila |