Ero sivun ”Vähä-Äiniön historia” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Vähä-Äiniön kylätmk |
imported>Tapio (infolaatikko) |
||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| cellpadding="2" cellspacing="0" style="margin:1px; border:1px solid #FFFF66;width:30%; font-family:Arial,Helvetica" align="right" | |||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3" align="center" style="border-bottom:1px solid"|Vähä-Äiniö | |||
|- | |||
| colspan="3" align="center"| [paikka kuvalle] | |||
|- | |||
| colspan="3" align="center"| [kuvaseloste]] | |||
|- | |||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Asikkalan kunta]] | |||
|- | |||
| kyläyhteisö || colspan="2" | [[Vähä-Äiniön kylätoimikunta]] | |||
|- | |||
| osoite || colspan="2" | | |||
|- | |||
| [[WGS84]]-koordinaatit || colspan="2" | | |||
|} | |||
== Äiniö, Vähä-Äiniö == | == Äiniö, Vähä-Äiniö == | ||
Versio 31. toukokuuta 2014 kello 17.33
| Vähä-Äiniö | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| [kuvaseloste]] | ||
| Asikkalan kunta | ||
| kyläyhteisö | Vähä-Äiniön kylätoimikunta | |
| osoite | ||
| WGS84-koordinaatit | ||
Äiniö, Vähä-Äiniö
Kylä oli keskiajalla osa vanhaa Padasjoen hallintopitäjää, joka 1600-luvulla liittyi Asikkalaan.
vanhojen paikannimien kertomaa
Kirkkomäki
Ristinkangas
Rakuunakallio
Kuminkallio
Virhe pienoisohjelmassa Google Maps: Unable to load template 'wiki:Google Maps'