Ero sivun ”Kukonkoivu-Hatsinan pohjavesialue” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 7: | Rivi 7: | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[Hollolan kunnan vesihuoltolaitos]] | ! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[Hollolan kunnan vesihuoltolaitos]] | ||
|- | |||
| [[Myllymäki]] || colspan="2" | [[Myllymäen vedenottamo]] | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[Hollolan-Lahden vesilaitoskunta -yhtymä]] | ! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[Hollolan-Lahden vesilaitoskunta -yhtymä]] | ||
Versio 12. kesäkuuta 2014 kello 03.47
| Kukonkoivu-Hatsinan pohjavesialue | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| 45 000 kuutiometriä vuorokaudessa | ||
| Hollolan kunnan vesihuoltolaitos | ||
| Myllymäki | Myllymäen vedenottamo | |
| Hollolan-Lahden vesilaitoskunta -yhtymä | ||
| yhteydet | ||
Kukonkoivu-Hatsinan pohjavesialue on ensimmäisen luokan pohjavesialue Hollolassa. Pohjavesialueen antoisuus on 45 000 m3 vuorokaudessa.
Sillä sijaitsevat Hollolan-Lahden vesilaitoskunta -yhtymän Ruopan ja Sairakkalan vedenottamo, Hollolan kunnan vesihuoltolaitoksen Myllymäen sekä Kukonkoivun liikenneasema ja Kukonkoivun moottoriurheilurata.
| Hollolan kunnan pohjavesialueet | ||
| Herralan pohjavesialue | Kukkilan pohjavesialue | Kukonkoivu-Hatsinan pohjavesialue | Salpakankaan pohjavesialue | Paimelanvuoren pohjavesialue |