Ero sivun ”Hämeen lintutornit” versioiden välillä

Häme-Wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa
Ei muokkausyhteenvetoa
Rivi 5: Rivi 5:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
! # !! Kanta-Hämeen lintutornit !! järvi, kunta
! # !! Kanta-Hämeen lintutornit !! Kunta !! Järvi
|-
|-
| 1|| [[Hattelmalanjärven lintutorni]]|| Hämeenlinna  
| 1|| [[Hattelmalanjärven lintutorni]]|| Hämeenlinna || Hattelmalanjärvi
|-
| 2|| [[Honkalanrannan lintutorni]]|| Hämeenlinna || Katumajärvi
|-  
|-  
|}
|}


* 2 [[Honkalanrannan lintutorni]], Katumajärvi, Hämeenlinna
* 2 [[Honkalanrannan lintutorni]], Katumajärvi, Hämeenlinna
* 3 [[Hukarinlahden lintutorni]], Äimäjärvi, Iittala, Hämeenlinna
* 3 [[Hukarinlahden lintutorni]], Äimäjärvi, Iittala, Hämeenlinna

Versio 19. lokakuuta 2025 kello 18.33

Tälle sivulle koostetaan vähitellen tietoja Hämeen lintutorneista. Jokaiselle lintutornille tehdään oma sivu, jotka linkitetään alla olevaan listaan. Sivut lisätään sen jälkeen kun tornilla on vierailtu ja tiedot tarkistettu. (Tilanne 19.10.2025 - 7/19)

# Kanta-Hämeen lintutornit Kunta Järvi
1 Hattelmalanjärven lintutorni Hämeenlinna Hattelmalanjärvi
2 Honkalanrannan lintutorni Hämeenlinna Katumajärvi
  • 2 Honkalanrannan lintutorni, Katumajärvi, Hämeenlinna
  • 3 Hukarinlahden lintutorni, Äimäjärvi, Iittala, Hämeenlinna
  • 4 Jalavanniemen lintutorni, Vanajavesi, Hämeenlinna
  • 5 Lehijärven lintutorni, Sattula, Hattula
  • 6 Koijärven lintutorni, Forssa
  • 7 Lavansuon lintutorni, Ypäjä
  • 8 Lintupajun lintutorni, Jokioinen
  • 9 Luulionlahden lintutorni, Tervakoski, Janakkala
  • 10 Ormajärven lintutorni, Lammi, Hämeenlinna
  • 11 Pellilänsuon lintutorni, Jokioinen
  • 12 Piirivuoren lintutorni, Hausjärvi
  • 13 Pirttikosken lintutorni, Muulijärvi, Hämeenlinna
  • 14 Salmistonmäki, Loimalammi, Forssa
  • 15 Sammalistonsuon lintutorni, Riihimäki
  • 16 Suurisuon lintutorni, Janakkala
  • 17 Toivajoen lintutorni, Tervakoski, Janakkala
  • 18 Torronsuon lintutorni, Tammela
  • 19 Vähäniemen lintutorni, Hauho, Hämeenlinna