Ero sivun ”Hartolan kunta” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 22: | Rivi 22: | ||
| Aikaisempi kunta tai pitäjä|| colspan="2" |[[Sysmän pitäjä]] | | Aikaisempi kunta tai pitäjä|| colspan="2" |[[Sysmän pitäjä]] | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#E0E0E0" colspan="3" | | ! bgcolor="#E0E0E0" colspan="3" |sosiaali- ja terveyspalvelut | ||
|- | |- | ||
| | | kansanterveys || [[Aava (peruspalvelukeskus)ə|Aava]] || | ||
|- | |- | ||
| | | erikoissairaanhoito || [[Päijät-Hämeen sosiaali- ja terveysyhtymä|PHSOTEY]] || | ||
|- | |- | ||
| | | sosiaalipalvelut || [[Päijät-Hämeen sosiaali- ja terveysyhtymä|PHSOTEY]] || | ||
|- | |||
! bgcolor="#E0E0E0" colspan="3" | turvallisuus | |||
|- | |||
| [[Suomen maavoimat|maavoimat]] || [[Päijät-Hämeen sotilasalue]] || | |||
|- | |||
| [[aluepelastuslaitos]] || [[Hämeen pelastuslaitos]] || | |||
|- | |||
|- | |||
| [[Suomen poliisi|poliisi]] || [[Hämeen poliisilaitos]] || | |||
|} | |} | ||
[[luokka:Päijät-Hämeen maakunta]] | [[luokka:Päijät-Hämeen maakunta]] | ||
Versio 9. lokakuuta 2014 kello 21.37
| Hartolan kunta | ||
|---|---|---|
| kartta | ||
| kuntanumero | 081 | |
| valtuusto | Hartolan kunnanvaltuusto | |
| pinta-ala | ha | |
| maapinta-ala | ha | |
| sijainti | ||
| Itäistä pituutta | E 25 31 | |
| Pohjoista lev. | N 61 00 | |
| Aikaisempi kunta tai pitäjä | Sysmän pitäjä | |
| sosiaali- ja terveyspalvelut | ||
| kansanterveys | Aava | |
| erikoissairaanhoito | PHSOTEY | |
| sosiaalipalvelut | PHSOTEY | |
| turvallisuus | ||
| maavoimat | Päijät-Hämeen sotilasalue | |
| aluepelastuslaitos | Hämeen pelastuslaitos | |
| poliisi | Hämeen poliisilaitos | |