Ero sivun ”Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin IX alue” versioiden välillä
Häme-Wikistä
(Ak: Uusi sivu: {| cellpadding="2" cellspacing="0" style="margin:1px; border:1px solid #D3D3D3;width:30%; font-family:Arial,Helvetica" align="right" ! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3" align="center"...) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 15: | Rivi 15: | ||
|- | |- | ||
| 1928 || colspan="2" | [[suojeluskuntaupseeri]] V. Kauranen -1928 | | 1928 || colspan="2" | [[suojeluskuntaupseeri]] V. Kauranen -1928 | ||
|- | |||
| 1928 || colspan="2" | [[reservivänrikki]] E. Lampo -1928 | |||
|- | |||
| 1929 || colspan="2" | [[kapteeni]] A. Mäkiprosi -1939 | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3"| suojeluskunnat | ! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3"| suojeluskunnat | ||
Versio 14. kesäkuuta 2014 kello 18.41
| Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri IX alue | ||||
|---|---|---|---|---|
| [[]] | ||||
| [kuvateksti] | ||||
| Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri | ||||
| aluepäälliköt | ||||
| 1923 | kapteeni H. Holopainen -1925 | |||
| 1925 | luutnantti V. Laakso -1928 | |||
| 1928 | suojeluskuntaupseeri V. Kauranen -1928 | |||
| 1928 | reservivänrikki E. Lampo -1928 | |||
| 1929 | kapteeni A. Mäkiprosi -1939 | |||
| suojeluskunnat | ||||
| 1923 | Lahti ja Nastola | |||
Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin IX alue oli muodostettu 1923 Lahden ja Nastolan suojeluskunnista.