Ero sivun ”Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin V alue” versioiden välillä
Häme-Wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 19: | Rivi 19: | ||
|- | |- | ||
| 1921 || colspan="2" | [[Hattulan suojeluskunta|Hattula]] ja [[Tyrvännön suojeluskunta|Tyrväntö]] | | 1921 || colspan="2" | [[Hattulan suojeluskunta|Hattula]] ja [[Tyrvännön suojeluskunta|Tyrväntö]] | ||
|- | |||
| 1928 || colspan="2" | [[Hattulan suojeluskunta|Hattula]], [[Kalvolan suojeluskunta|Kalvola]] ja [[Sääksmäen Saarioispuolen suojeluskunta|Sääksmäen Saarioispuoli]] -1939. | |||
|} | |} | ||
'''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n V alue''' oli muodostettu 1922 [[Hattulan suojeluskunta|Hattulan]] ja [[Tyrvännön suojeluskunta|Tyrvännön suojeluskunnista]]. | '''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n V alue''' oli muodostettu 1922 [[Hattulan suojeluskunta|Hattulan]] ja [[Tyrvännön suojeluskunta|Tyrvännön suojeluskunnista]]. | ||
Versio 14. kesäkuuta 2014 kello 18.21
| Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri V alue | ||||
|---|---|---|---|---|
| [[]] | ||||
| [kuvateksti] | ||||
| Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri | ||||
| aluepäälliköt | ||||
| 1922 | reservivänrikki I. Paasikivi -1922 | |||
| 1922 | kornetti V. Vehanen -1924 | |||
| 1924 | suojeluskuntaupseeri V. Ventola -1928 | |||
| suojeluskunnat | ||||
| 1921 | Hattula ja Tyrväntö | |||
| 1928 | Hattula, Kalvola ja Sääksmäen Saarioispuoli -1939. | |||
Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin V alue oli muodostettu 1922 Hattulan ja Tyrvännön suojeluskunnista.