Ero sivun ”Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin III alue” versioiden välillä
Häme-Wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 17: | Rivi 17: | ||
|- | |- | ||
| 1921 || colspan="2" | [[Kuhmoisten suojeluskunta|Kuhmoinen]] ja [[Padasjoen suojeluskunta|Padasjoki]] -1928 | | 1921 || colspan="2" | [[Kuhmoisten suojeluskunta|Kuhmoinen]] ja [[Padasjoen suojeluskunta|Padasjoki]] -1928 | ||
|- | |||
| 1928 || colspan="2" | [[Kuhmoisten suojeluskunta|Kuhmoinen]] ja [[Padasjoen suojeluskunta|Padasjoki]] -1939 | |||
|} | |} | ||
'''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n III alue''' oli muodostettu 1921 [[ | '''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n III alue''' oli muodostettu 1921 [[Kuhmoisten suojeluskunta|Kuhmoisten]] ja [[Padasjoen suojeluskunta|Padasjoen suojeluskunnista]] . | ||
Versio 14. kesäkuuta 2014 kello 18.16
| Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri III alue | ||||
|---|---|---|---|---|
| [[]] | ||||
| [kuvateksti] | ||||
| Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri | ||||
| aluepäälliköt | ||||
| 1921 | reservivänrikki Lappalainen -1921 | |||
| 1922 | reserviluutnantti L. Räväsmäki -1928 | |||
| suojeluskunnat | ||||
| 1921 | Kuhmoinen ja Padasjoki -1928 | |||
| 1928 | Kuhmoinen ja Padasjoki -1939 | |||
Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin III alue oli muodostettu 1921 Kuhmoisten ja Padasjoen suojeluskunnista .