Ero sivun ”Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin II alue” versioiden välillä
Häme-Wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 17: | Rivi 17: | ||
|- | |- | ||
| 1921 || colspan="2" | [[Kylmäkosken suojeluskunta|Kylmäkoski]] ja [[Urjalan suojeluskunta|Urjala]] -1928 | | 1921 || colspan="2" | [[Kylmäkosken suojeluskunta|Kylmäkoski]] ja [[Urjalan suojeluskunta|Urjala]] -1928 | ||
|- | |||
| 1928 || colspan="2" | [[Koijärven suojeluskunta|Koijärvi]] ja [[Kylmäkosken suojeluskunta|Kylmäkoski]] -1932 | |||
|- | |||
| 1933 || colspan="2" | [[Kokon suojeluskunta|Kokko]], [[Koijärven suojeluskunta|Koijärvi]] ja [[Kylmäkosken suojeluskunta|Kylmäkoski]] -1939 | |||
|} | |} | ||
'''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n II alue''' oli muodostettu 1921 [[Kylmäkosken suojeluskunta|Kylmäkosken suojeluskunnasta]] ja [[Urjalan suojeluskunta|Urjalan suojeluskunnasta]]. | '''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n II alue''' oli muodostettu 1921 [[Kylmäkosken suojeluskunta|Kylmäkosken suojeluskunnasta]] ja [[Urjalan suojeluskunta|Urjalan suojeluskunnasta]]. | ||
Versio 14. kesäkuuta 2014 kello 18.12
| Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri II alue | ||||
|---|---|---|---|---|
| [[]] | ||||
| [kuvateksti] | ||||
| Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri | ||||
| aluepäälliköt | ||||
| 1921 | reserviluutnantti A. Lehtinen -1928 | |||
| 1928 | reserviluutnantti J.A. Lehtinen -1939 | |||
| suojeluskunnat | ||||
| 1921 | Kylmäkoski ja Urjala -1928 | |||
| 1928 | Koijärvi ja Kylmäkoski -1932 | |||
| 1933 | Kokko, Koijärvi ja Kylmäkoski -1939 | |||
Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin II alue oli muodostettu 1921 Kylmäkosken suojeluskunnasta ja Urjalan suojeluskunnasta.