Ero sivun ”Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin II alue” versioiden välillä
Häme-Wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 11: | Rivi 11: | ||
|- | |- | ||
| 1921 || colspan="2" | [[reserviluutnantti]] A. Lehtinen -1928 | | 1921 || colspan="2" | [[reserviluutnantti]] A. Lehtinen -1928 | ||
|- | |||
| 1928 || colspan="2" | [[reserviluutnantti]] J.A. Lehtinen -1929 | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3"| suojeluskunnat | ! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3"| suojeluskunnat | ||
Versio 14. kesäkuuta 2014 kello 18.10
| Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri II alue | ||||
|---|---|---|---|---|
| [[]] | ||||
| [kuvateksti] | ||||
| Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri | ||||
| aluepäälliköt | ||||
| 1921 | reserviluutnantti A. Lehtinen -1928 | |||
| 1928 | reserviluutnantti J.A. Lehtinen -1929 | |||
| suojeluskunnat | ||||
| 1921 | Kylmäkoski ja Urjala -1928 | |||
Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin II alue oli muodostettu 1921 Kylmäkosken suojeluskunnasta ja Urjalan suojeluskunnasta.