Ero sivun ”Hauhon hautausmaa” versioiden välillä
Häme-Wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 12: | Rivi 12: | ||
| perustettu || colspan="2" | 1851 | | perustettu || colspan="2" | 1851 | ||
|- | |- | ||
| sankarihaudat || colspan="2" | 51 | ! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3"| sankarihaudat | ||
|- | |||
| talvisota || colspan="2" | 51 | |||
|- | |||
| välirauha || colspan="2" | 3 | |||
|- | |||
| hyökkäysvaihe || colspan="2" | 57 jatkosodan hyökkäysvaihe | |||
|- | |||
| asemasotavaihe || colspan="2" | 27 | |||
|- | |- | ||
| yhteystiedot || colspan="2" | Hauhontaustantie 2, FI-14700 HAUHO<br/>+358 40 8049290 | | yhteystiedot || colspan="2" | Hauhontaustantie 2, FI-14700 HAUHO<br/>+358 40 8049290 | ||
Versio 13. kesäkuuta 2014 kello 04.38
| Hauhon hautausmaa | ||
|---|---|---|
| [[]] | ||
| [kuvateksti] | ||
| Hauhon evankelis-luterilainen seurakunta Hämeenlinnan Hauho | ||
| perustettu | 1851 | |
| sankarihaudat | ||
| talvisota | 51 | |
| välirauha | 3 | |
| hyökkäysvaihe | 57 jatkosodan hyökkäysvaihe | |
| asemasotavaihe | 27 | |
| yhteystiedot | Hauhontaustantie 2, FI-14700 HAUHO +358 40 8049290 | |
Hauhon hautausmaa on perustettu 1851 ja sen kokonaispinta-ala on 5,2 hehtaaria. Siellä on mahdollisuus arkkuhautaamiseen, uurnahautaamiseen ja siellä on myös muistolehto. Siellä on myös siunauskappeli.
Lähteet
Hauhon evankelis-luterilaisen seurakunnan verkkotiedotus