Ero sivun ”Hollolan kunnan pohjavesialueet” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 11: | Rivi 11: | ||
|- | |- | ||
| [[Isosaari]] || colspan="2" | [[Isosaaren pohjavesialue]] 0409808 | | [[Isosaari]] || colspan="2" | [[Isosaaren pohjavesialue]] 0409808 | ||
|- | |||
| [[Hollolan kirkonseutu|Kirkonseutu]] || colspan="2" | [[Kirkonseudun pohjavesialue]] 0409806 | |||
|- | |||
| [[Kukkila]] || colspan="2" | [[Kukkilan pohjavesialue]] 0409809<br/>[[Kukkilan vedenottamo]] | |||
|- | |||
| [[Kukonkoivu]]<br/>[[Hatsina]] || colspan="2" | [[Kukonkoivu-Hatsinan pohjavesialue]] 0409851<br/>[[Myllymäen vedenottamo]]<br/>[[Ruopan vedenottamo]]<br/>[[Sairakkalan vedenottamo]] | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[toisen luokan pohjavesialueet]] | ! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[toisen luokan pohjavesialueet]] | ||
Versio 12. kesäkuuta 2014 kello 04.10
| Hollolan kunnan pohjavesialueet | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| ensimmäisen luokan pohjavesialueet | ||
| Herrala | Herralan pohjavesialue 0409801 Herralan vedenottamo | |
| Isosaari | Isosaaren pohjavesialue 0409808 | |
| Kirkonseutu | Kirkonseudun pohjavesialue 0409806 | |
| Kukkila | Kukkilan pohjavesialue 0409809 Kukkilan vedenottamo | |
| Kukonkoivu Hatsina |
Kukonkoivu-Hatsinan pohjavesialue 0409851 Myllymäen vedenottamo Ruopan vedenottamo Sairakkalan vedenottamo | |
| toisen luokan pohjavesialueet | ||
| Sairakkala | Sairakkalan vedenottamo | |
| kolmannen luokan pohjavesialueet | ||
| Sairakkala | Sairakkalan vedenottamo | |
| yhteydet | ||
Hollolan kunnan pohjavesialueet tuottavat veden sekä Hollolan kunnalle että myös Lahden kaupungille.