Ero sivun ”Hollolan kunnan pohjavesialueet” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio (välitallennus) |
||
| Rivi 6: | Rivi 6: | ||
| colspan="3" align="center"| | | colspan="3" align="center"| | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[ensimmäisen luokan pohjavesialueet]] | |||
|- | |- | ||
| [[Sairakkala]] || colspan="2" | [[Sairakkalan vedenottamo]] | |||
|- | |- | ||
| [[ | ! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[toisen luokan pohjavesialueet]] | ||
|- | |||
| [[Sairakkala]] || colspan="2" | [[Sairakkalan vedenottamo]] | |||
|- | |||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[kolmannen luokan pohjavesialueet]] | |||
|- | |- | ||
| [[Sairakkala]] || colspan="2" | [[Sairakkalan vedenottamo]] | | [[Sairakkala]] || colspan="2" | [[Sairakkalan vedenottamo]] | ||
Versio 12. kesäkuuta 2014 kello 03.59
| Hollolan kunnan pohjavesialueet | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| ensimmäisen luokan pohjavesialueet | ||
| Sairakkala | Sairakkalan vedenottamo | |
| toisen luokan pohjavesialueet | ||
| Sairakkala | Sairakkalan vedenottamo | |
| kolmannen luokan pohjavesialueet | ||
| Sairakkala | Sairakkalan vedenottamo | |
| yhteydet | ||
Hollolan kunnan pohjavesialueet tuottavat veden sekä Hollolan kunnalle että myös Lahden kaupungille.