Ero sivun ”Päijänne-tunneli” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 10: | Rivi 10: | ||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| Toiminta | ! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| Toiminta | ||
|- | |- | ||
| [[ | | || colspan="2" | [[Asikkalanselän vedenottamo]] | ||
|- | |||
| || colspan="2" | [[Huljalan vedenottamo]] | |||
|- | |- | ||
| || colspan="2" | [[Kalliomäen voimala]] | | || colspan="2" | [[Kalliomäen voimala]] | ||
Versio 11. kesäkuuta 2014 kello 22.00
| Päijänne-tunneli | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| [[]] | ||
| Toiminta | ||
| Asikkalanselän vedenottamo | ||
| Huljalan vedenottamo | ||
| Kalliomäen voimala | ||
| Ridasjärven pumppaamo | ||
| Korpimäen pumppaamo | ||
| Rusutjärven pumppaamo | ||
| Ylästön sulkukeskus | ||
Päijänne-tunneli on pääkaupunkiseudun vesihuoltoa varten rakennettu maanalainen 120 metriä pitkä kalliotunneli.