Ero sivun ”Keskustan Hollolan kunnallisjärjestö” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 32: | Rivi 32: | ||
'''Keskustan Hollolan kunnallisjärjestö''' on [[Hollolan kunnanvaltuusto]]ssa [[Suomen Keskusta]]n kunnallisjärjestö. [[Hollolan kunta|Hollolan kunnassa]] sillä on kuusi toimivaa paikallisyhdistystä sekä naisyhdistys. | '''Keskustan Hollolan kunnallisjärjestö''' on [[Hollolan kunnanvaltuusto]]ssa [[Suomen Keskusta]]n kunnallisjärjestö. [[Hollolan kunta|Hollolan kunnassa]] sillä on kuusi toimivaa paikallisyhdistystä sekä naisyhdistys. | ||
{| align="center" class="toccolours" style="margin: 0 auto" | |||
| rowspan="2" valign="top" | || align="center" style="background:#e6e6e6" width="160%" | '''[[Hollolan kunnanvaltuusto]]''' || | |||
|- align="center" style="font-size: 80%;" | |||
| colspan="1" | [[Hollolan Kokoomus|Hollolan Kokoomus (Kansallinen Kokoomus)]] | [[Hollolan Kristillisdemokraatit|Hollolan Kristillisdemokraatit (Suomen Kristillisdemokraatit]] | [[Hollolan Perussuomalaiset|Hollolan Perussuomalaiset (Perussuomalaiset)]] | [[Hollolan Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö|Hollolan Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö (SDP)]] | [[Hollolan Vasemmistoliitto|Hollolan Vasemmistoliitto (Vasemmistoliitto)]] | [[Hollolan Vihreät|Hollolan Vihreät (Vihreä liitto)]] | Keskustan Hollolan kunnallisjärjestö (Suomen Keskusta) | |||
|} | |||
[[luokka:Hollolan kunnanvaltuusto]] | [[luokka:Hollolan kunnanvaltuusto]] | ||
Versio 30. toukokuuta 2014 kello 04.12
| Keskustan Hollolan kunnallisjärjestö | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| [kuvaselite] | ||
| Hollolan kunnanvaltuusto | ||
| http://www.hollolankeskusta.fi | ||
| Toiminta | ||
| Keski-Hollola | ||
| Länsi-Hollola | ||
| Miekkiö | ||
| Pyhäniemi | ||
| Salpakangas | ||
| Tennilä | ||
| Vesikansa | ||
| Keskustanaiset | Keskustanaisten Hollolan osasto | |
| yhteyshenkilöt | Juha Saarikko +358 50 3630452 juhasaarikko(a)gmail.com | |
Keskustan Hollolan kunnallisjärjestö on Hollolan kunnanvaltuustossa Suomen Keskustan kunnallisjärjestö. Hollolan kunnassa sillä on kuusi toimivaa paikallisyhdistystä sekä naisyhdistys.