Ero sivun ”Ravintolapäivä Lahdessa” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio (→2012) |
imported>Tapio (→2012) |
||
| Rivi 112: | Rivi 112: | ||
| bgcolor="lightgreen" style="width: 200px; text-align: center;"|'''paikka''' | | bgcolor="lightgreen" style="width: 200px; text-align: center;"|'''paikka''' | ||
| bgcolor="lightgreen" style="width: 100px; text-align: center;"|'''laji''' | | bgcolor="lightgreen" style="width: 100px; text-align: center;"|'''laji''' | ||
|- | |||
|2012 marraskuun | |2012 marraskuun | ||
| | | | ||
Versio 15. toukokuuta 2014 kello 12.54
Ravintolapäivää Lahdessa on yleisinä ravintolapäivinä neljä kertaa vuodessa järjestettävä tapahtuma.
| Tapahtuma | nimi | paikka | laji |
| 2014 toukokuun 17. | Carnavalito! LDR:n lettubaari Hyväntuulen kahvila :-) Ravintola Kapua Etiopia Cafe IhanPihalla Funny Bunny Ravinteli Hupsistakeikkaa! Marian Smoothiebaari Lahti Block Party Alex's Street Kitchen Piparmittu Paistetut vihreät tomaatit 208 feat. Chef Tuplapatti |
Pikku-Vesijärvi, Kariniemenkatu Pikku-Vesijärvi, Jalkarannantie 10 Pikku-Vesijärvi, Kariniemenkatu Pikku-Vesijärvi, Kariniemenkatu Kolkankatu 8 Vesijärvenkatu 27 Päijänteenkatu 1 Kirkkokatu 27 Kymintie 1 Aleksanterinkatu 10 Rautatienkatu 16 Harjukatu 46 Loviisankatu |
Sabor Latino!!! muurinpohjalättysiä hyväntekeväisyys hampuriaiset, lihamuki, kasvisruokaa |
| 2014 helmikuun | |||
| 2013 marraskuun | |||
| 2013 elokuun | |||
| 2013 toukokuun | |||
| 2013 helmikuun 17. | Lahti Vesijärvenkadun Esso | Meals on the Wheels | [20120217] |
| 2012 marraskuun | |||
| 2012 elokuun | |||
| 2012 toukokuun | |||
| 2012 helmikuun | |||
| 2011 marraskuun | |||
| 2011 elokuun 21. | Lahden keskusta sataman lähialue satama |
Mimosa Varrasteranka Darravex |
smootheja ja vegaanisia leivoksia vartaita leivonnaisia ja kanasalaattia [20110821] |
| 2011 toukokuun 21. |
2013
| Tapahtuma | nimi | paikka | laji |
| 2013 marraskuun | |||
| 2013 elokuun | |||
| 2013 toukokuun | |||
| 2013 helmikuun 17. | Lahti Vesijärvenkadun Esso | Meals on the Wheels | [20120217] |
2012
| Tapahtuma | nimi | paikka | laji |
| 2012 marraskuun | |||
| 2012 elokuun | |||
| 2012 toukokuun | |||
| 2012 helmikuun |