Ero sivun ”Omalähiö” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| cellpadding="2" cellspacing="0" style="margin:1px; border:1px solid # | {| cellpadding="2" cellspacing="0" style="margin:1px; border:1px solid #007b32;width:30%; font-family:Arial,Helvetica" align="right" | ||
! bgcolor="# | ! bgcolor="#C6E5C6" colspan="3" align="center" style="border-bottom:1px solid"|Omalähiö | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" align="center"| [] | |||
|- | |- | ||
| colspan="3" align="center"| [[ISSN]] | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="# | ! bgcolor="#C6E5C6" colspan="3"| ilmaisjakelu | ||
|- | |- | ||
| Kaupunginosat || colspan="2" | [[Asemantausta]], [[Hennala]], [[Kerinkallio]], [[Renkomäki]], [[Ämmälä]] | |||
|- | |- | ||
| | | Päätoimittaja|| colspan="2" | | ||
|- | |||
| Kuntantaja|| colspan="2" | | |||
|} | |} | ||
'''Omalähiö''' on Etelä-Lahdessa kerran viikossa perjantaisin jaettava maksuton paikallislehti, joka jaetaan 13 000 kappaleen painoksena kotitalouksiin ja yrityksiin [[Asemantausta]]n, [[Hennala]]n, [[Kerinkallio]]n, [[Renkomäki|Renkomäen]] ja [[Ämmälä]]n kaupunginosissa. | '''Omalähiö''' on Etelä-Lahdessa kerran viikossa perjantaisin jaettava maksuton paikallislehti, joka jaetaan 13 000 kappaleen painoksena kotitalouksiin ja yrityksiin [[Asemantausta]]n, [[Hennala]]n, [[Kerinkallio]]n, [[Renkomäki|Renkomäen]] ja [[Ämmälä]]n kaupunginosissa. | ||
Versio 14. toukokuuta 2014 kello 22.06
| Omalähiö | ||
|---|---|---|
| [] | ||
| ISSN | ||
| ilmaisjakelu | ||
| Kaupunginosat | Asemantausta, Hennala, Kerinkallio, Renkomäki, Ämmälä | |
| Päätoimittaja | ||
| Kuntantaja | ||
Omalähiö on Etelä-Lahdessa kerran viikossa perjantaisin jaettava maksuton paikallislehti, joka jaetaan 13 000 kappaleen painoksena kotitalouksiin ja yrityksiin Asemantaustan, Hennalan, Kerinkallion, Renkomäen ja Ämmälän kaupunginosissa.
Lahden kaupunkikulttuuriseura palkitsi lehden kaupunkikulttuuritekona 2012.