Ero sivun ”Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin V alue” versioiden välillä
Häme-Wikistä
(Ak: Uusi sivu: {| cellpadding="2" cellspacing="0" style="margin:1px; border:1px solid #D3D3D3;width:30%; font-family:Arial,Helvetica" align="right" ! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3" align="center"...) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 15: | Rivi 15: | ||
|- | |- | ||
| 1924 || colspan="2" | [[suojeluskuntaupseeri]] V. Ventola -1928 | | 1924 || colspan="2" | [[suojeluskuntaupseeri]] V. Ventola -1928 | ||
|- | |||
! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3"| suojeluskunnat | ! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3"| suojeluskunnat | ||
|- | |- | ||
Versio 14. kesäkuuta 2014 kello 17.43
| Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri V alue | ||||
|---|---|---|---|---|
| [[]] | ||||
| [kuvateksti] | ||||
| Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri | ||||
| aluepäälliköt | ||||
| 1922 | reservivänrikki I. Paasikivi -1922 | |||
| 1922 | kornetti V. Vehanen -1924 | |||
| 1924 | suojeluskuntaupseeri V. Ventola -1928 | |||
| suojeluskunnat | ||||
| 1921 | Hattula ja Tyrväntö | |||
Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin III alue oli muodostettu 1922 Hattulan ja Tyrvännön suojeluskunnista.