Ero sivun ”Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin IV alue” versioiden välillä
Häme-Wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 25: | Rivi 25: | ||
|- | |- | ||
| 1921 || colspan="2" | [[Humppilan suojeluskunta|Humppila]], [[Jokioisten suojeluskunta|Jokioinen]] ja [[Ypäjän suojeluskunta|Ypäjä]] -1928 | | 1921 || colspan="2" | [[Humppilan suojeluskunta|Humppila]], [[Jokioisten suojeluskunta|Jokioinen]] ja [[Ypäjän suojeluskunta|Ypäjä]] -1928 | ||
|- | |||
| 1928 || colspan="2" | [[Forssan suojeluskunta|Forssa]], [[Humppilan suojeluskunta|Humppila]], [[Jokioisten suojeluskunta|Jokioinen]] ja [[Ypäjän suojeluskunta|Ypäjä]] -1939 | |||
|} | |} | ||
'''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n III alue''' oli muodostettu 1921 [[Humppilan suojeluskunta|Humppilan]], [[Jokioisten suojeluskunta|Jokioisten]] ja [[Ypäjän suojeluskunta|Ypäjän suojeluskunnista]]. | '''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n III alue''' oli muodostettu 1921 [[Humppilan suojeluskunta|Humppilan]], [[Jokioisten suojeluskunta|Jokioisten]] ja [[Ypäjän suojeluskunta|Ypäjän suojeluskunnista]]. | ||
Versio 14. kesäkuuta 2014 kello 18.17
| Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri IV alue | ||||
|---|---|---|---|---|
| [[]] | ||||
| [kuvateksti] | ||||
| Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri | ||||
| aluepäälliköt | ||||
| 1921 | suojeluskuntaupseeri O. Tynkkynen -1922 | |||
| 1922 | reservivänrikki K. Pirhonen -1923 | |||
| 1923 | reservivänrikki T. Kalliokoski -1924 | |||
| 1925 | luutnantti L. Westerstråhle -1925 | |||
| 1925 | reservivänrikki R. Turtiainen -1928 | |||
| 1928 | reservivänrikki E. Luoma -1928 | |||
| suojeluskunnat | ||||
| 1921 | Humppila, Jokioinen ja Ypäjä -1928 | |||
| 1928 | Forssa, Humppila, Jokioinen ja Ypäjä -1939 | |||
Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin III alue oli muodostettu 1921 Humppilan, Jokioisten ja Ypäjän suojeluskunnista.