Ero sivun ”Päijänne-tunneli” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| (3 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 10: | Rivi 10: | ||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| Toiminta | ! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| Toiminta | ||
|- | |- | ||
| [[ | | || colspan="2" | [[Asikkalanselän vedenottamo]] | ||
|- | |||
| || colspan="2" | [[Huljalan vedenottamo]] | |||
|- | |- | ||
| || colspan="2" | [[Kalliomäen voimala]] | | || colspan="2" | [[Kalliomäen voimala]] | ||
| Rivi 20: | Rivi 22: | ||
| || colspan="2" | [[Rusutjärven pumppaamo]] | | || colspan="2" | [[Rusutjärven pumppaamo]] | ||
|- | |- | ||
| || colspan="2" | [[ | | || colspan="2" | [[Ylästön sulkukeskus]] | ||
|} | |} | ||
'''Päijänne-tunneli''' on pääkaupunkiseudun vesihuoltoa varten rakennettu maanalainen 120 metriä pitkä kalliotunneli. | '''Päijänne-tunneli''' on pääkaupunkiseudun vesihuoltoa varten rakennettu maanalainen 120 metriä pitkä kalliotunneli. | ||
[[luokka:Vesihuolto]] | [[luokka:Asikkala]] | ||
[[luokka:Hollola]] | |||
[[luokka:Vesihuolto]][[Category:Päijät-Häme-wiki]] | |||
Nykyinen versio 12. maaliskuuta 2023 kello 10.39
| Päijänne-tunneli | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| [[]] | ||
| Toiminta | ||
| Asikkalanselän vedenottamo | ||
| Huljalan vedenottamo | ||
| Kalliomäen voimala | ||
| Ridasjärven pumppaamo | ||
| Korpimäen pumppaamo | ||
| Rusutjärven pumppaamo | ||
| Ylästön sulkukeskus | ||
Päijänne-tunneli on pääkaupunkiseudun vesihuoltoa varten rakennettu maanalainen 120 metriä pitkä kalliotunneli.