Ero sivun ”Päijänne-tunneli” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio (Ak: Uusi sivu: '''Päijänne-tunneli''' on pääkaupunkiseudun vesihuoltoa varten rakennettu maanalainen 120 metriä pitkä kalliotunneli. luokka:Vesihuolto) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| (4 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| cellpadding="2" cellspacing="0" style="margin:1px; border:1px solid #D3D3D3;width:30%; font-family:Arial,Helvetica" align="right" | |||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3" align="center" style="border-bottom:1px solid"|Päijänne-tunneli | |||
|- | |||
| colspan="3" align="center"| [paikka kuvalle] | |||
|- | |||
| colspan="3" align="center"| | |||
|- | |||
! bgcolor="#D3D3D3" colspan="3"| [[]] | |||
|- | |||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| Toiminta | |||
|- | |||
| || colspan="2" | [[Asikkalanselän vedenottamo]] | |||
|- | |||
| || colspan="2" | [[Huljalan vedenottamo]] | |||
|- | |||
| || colspan="2" | [[Kalliomäen voimala]] | |||
|- | |||
| || colspan="2" | [[Ridasjärven pumppaamo]] | |||
|- | |||
| || colspan="2" | [[Korpimäen pumppaamo]] | |||
|- | |||
| || colspan="2" | [[Rusutjärven pumppaamo]] | |||
|- | |||
| || colspan="2" | [[Ylästön sulkukeskus]] | |||
|} | |||
'''Päijänne-tunneli''' on pääkaupunkiseudun vesihuoltoa varten rakennettu maanalainen 120 metriä pitkä kalliotunneli. | '''Päijänne-tunneli''' on pääkaupunkiseudun vesihuoltoa varten rakennettu maanalainen 120 metriä pitkä kalliotunneli. | ||
[[luokka:Vesihuolto]] | [[luokka:Asikkala]] | ||
[[luokka:Hollola]] | |||
[[luokka:Vesihuolto]][[Category:Päijät-Häme-wiki]] | |||
Nykyinen versio 12. maaliskuuta 2023 kello 10.39
| Päijänne-tunneli | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| [[]] | ||
| Toiminta | ||
| Asikkalanselän vedenottamo | ||
| Huljalan vedenottamo | ||
| Kalliomäen voimala | ||
| Ridasjärven pumppaamo | ||
| Korpimäen pumppaamo | ||
| Rusutjärven pumppaamo | ||
| Ylästön sulkukeskus | ||
Päijänne-tunneli on pääkaupunkiseudun vesihuoltoa varten rakennettu maanalainen 120 metriä pitkä kalliotunneli.