Ero sivun ”Luettelo Päijät-Hämeen partiolippukunnista” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| (2 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 104: | Rivi 104: | ||
| [[Lahden Siniset]] | | [[Lahden Siniset]] | ||
|[[poikalippukunta]] | |[[poikalippukunta]] | ||
|[[]] | |||
|- | |||
| [[Lahden Suuntaveljet]] | |||
|[[yhteislippukunta]] | |||
|[[]] | |[[]] | ||
|- | |- | ||
| Rivi 165: | Rivi 169: | ||
|[[Padasjoen seurakuntatalo]] | |[[Padasjoen seurakuntatalo]] | ||
|} | |} | ||
<br> | |||
[[Luokka:Nuorisojärjestöt]][[Category:Päijät-Häme-wiki]] | |||
Nykyinen versio 12. maaliskuuta 2023 kello 10.38
Luettelo Päijät-Hämeen partiolippukunnista
Asikkalan kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Aurinkovuoren Vartijat | yhteislippukunta | Vääksyn nuorisotalo |
Heinolan kaupunki
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Kymen vartiot | merilippukunta | Pesä |
| Kuikkavuoren Pojat | [[]] | [[]] |
| Rautvuoren Vartijat | [[]] | [[]] |
Hollolan kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Hollolan Hirvenhiihtäjät | yhteislippukunta | Sovituksen kirkko |
Hämeenkosken kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Koskenlaskijat | [[]] | [[]] |
Kärkölän kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Kärkölän Kärpät | yhteislippukunta | Järvelän seurakuntakeskus |
Lahden kaupunki
Nastolan kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Nastapartio | seurakunta |
Orimattilan kaupunki
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Orimattilan Samoilijat | Orimattilan seurakuntakoti |
Padasjoen kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Padaspartio | Padasjoen seurakuntatalo |