Ero sivun ”Hartolan kunta” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| (6 välissä olevaa versiota 3 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 22: | Rivi 22: | ||
| Aikaisempi kunta tai pitäjä|| colspan="2" |[[Sysmän pitäjä]] | | Aikaisempi kunta tai pitäjä|| colspan="2" |[[Sysmän pitäjä]] | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#E0E0E0" colspan="3" | | ! bgcolor="#E0E0E0" colspan="3" |sosiaali- ja terveyspalvelut | ||
|- | |- | ||
| | | kansanterveys || [[Aava (peruspalvelukeskus)ə|Aava]] || | ||
|- | |- | ||
| | | erikoissairaanhoito || [[Päijät-Hämeen sosiaali- ja terveysyhtymä|PHSOTEY]] || | ||
|- | |- | ||
| | | sosiaalipalvelut || [[Päijät-Hämeen sosiaali- ja terveysyhtymä|PHSOTEY]] || | ||
|- | |||
! bgcolor="#E0E0E0" colspan="3" | turvallisuus | |||
|- | |||
| [[Suomen maavoimat|maavoimat]] || [[Päijät-Hämeen sotilasalue]] || | |||
|- | |||
| [[aluepelastuslaitos]] || [[Päijät-Hämeen pelastuslaitos]] || | |||
|- | |||
| [[sopimuspalokunta]] || [[Hartolan palokunta]] [1] || | |||
|- | |||
| [[Suomen poliisi|poliisi]] || [[Hämeen poliisilaitos]] || | |||
|} | |} | ||
'''Hartolan kunta''' on [[Hartolan pitäjä]]ksi [[Sysmän pitäjä]]stä itsenäistynyt kunta. | |||
* [1] http://www.hartola.fi/malleja/1a/sivu2.asp?koko=6&kieli=10&valikko=2&paavalikko=133&alavalikko=347 | |||
[[ | [[Luokka:Hartola]][[Category:Päijät-Häme-wiki]] | ||
Nykyinen versio 13. huhtikuuta 2023 kello 14.18
| Hartolan kunta | ||
|---|---|---|
| kartta | ||
| kuntanumero | 081 | |
| valtuusto | Hartolan kunnanvaltuusto | |
| pinta-ala | ha | |
| maapinta-ala | ha | |
| sijainti | ||
| Itäistä pituutta | E 25 31 | |
| Pohjoista lev. | N 61 00 | |
| Aikaisempi kunta tai pitäjä | Sysmän pitäjä | |
| sosiaali- ja terveyspalvelut | ||
| kansanterveys | Aava | |
| erikoissairaanhoito | PHSOTEY | |
| sosiaalipalvelut | PHSOTEY | |
| turvallisuus | ||
| maavoimat | Päijät-Hämeen sotilasalue | |
| aluepelastuslaitos | Päijät-Hämeen pelastuslaitos | |
| sopimuspalokunta | Hartolan palokunta [1] | |
| poliisi | Hämeen poliisilaitos | |
Hartolan kunta on Hartolan pitäjäksi Sysmän pitäjästä itsenäistynyt kunta.