Ero sivun ”Hartolan kunta” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Mtaavila (Ak: Sivu tyhjennettiin) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| (7 välissä olevaa versiota 3 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
| Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| cellpadding="2" cellspacing="0" style="margin:1px; border:1px solid #007b32;width:30%; font-family:Arial,Helvetica" align="right" | |||
! bgcolor="E0E0E0" colspan="3" align="center" style="border-bottom:1px solid"|Hartolan kunta | |||
|- | |||
| colspan="3" align="center"| | |||
|- | |||
| colspan="3" align="center"| kartta | |||
|- | |||
| [[kuntanumero]]|| colspan="2" | 081 | |||
|- | |||
| valtuusto|| colspan="2" |[[Hartolan kunnanvaltuusto]] | |||
|- | |||
| pinta-ala|| colspan="2" | [[hehtaari|ha]] | |||
|- | |||
| maapinta-ala|| colspan="2" | [[hehtaari|ha]] | |||
|- | |||
! bgcolor="#E0E0E0" colspan="3"|sijainti | |||
|- | |||
| Itäistä pituutta|| colspan="2" |E 25 31 | |||
|- | |||
| Pohjoista lev.|| colspan="2" |N 61 00 | |||
|- | |||
| Aikaisempi kunta tai pitäjä|| colspan="2" |[[Sysmän pitäjä]] | |||
|- | |||
! bgcolor="#E0E0E0" colspan="3" |sosiaali- ja terveyspalvelut | |||
|- | |||
| kansanterveys || [[Aava (peruspalvelukeskus)ə|Aava]] || | |||
|- | |||
| erikoissairaanhoito || [[Päijät-Hämeen sosiaali- ja terveysyhtymä|PHSOTEY]] || | |||
|- | |||
| sosiaalipalvelut || [[Päijät-Hämeen sosiaali- ja terveysyhtymä|PHSOTEY]] || | |||
|- | |||
! bgcolor="#E0E0E0" colspan="3" | turvallisuus | |||
|- | |||
| [[Suomen maavoimat|maavoimat]] || [[Päijät-Hämeen sotilasalue]] || | |||
|- | |||
| [[aluepelastuslaitos]] || [[Päijät-Hämeen pelastuslaitos]] || | |||
|- | |||
| [[sopimuspalokunta]] || [[Hartolan palokunta]] [1] || | |||
|- | |||
| [[Suomen poliisi|poliisi]] || [[Hämeen poliisilaitos]] || | |||
|} | |||
'''Hartolan kunta''' on [[Hartolan pitäjä]]ksi [[Sysmän pitäjä]]stä itsenäistynyt kunta. | |||
* [1] http://www.hartola.fi/malleja/1a/sivu2.asp?koko=6&kieli=10&valikko=2&paavalikko=133&alavalikko=347 | |||
[[Luokka:Hartola]][[Category:Päijät-Häme-wiki]] | |||
Nykyinen versio 13. huhtikuuta 2023 kello 14.18
| Hartolan kunta | ||
|---|---|---|
| kartta | ||
| kuntanumero | 081 | |
| valtuusto | Hartolan kunnanvaltuusto | |
| pinta-ala | ha | |
| maapinta-ala | ha | |
| sijainti | ||
| Itäistä pituutta | E 25 31 | |
| Pohjoista lev. | N 61 00 | |
| Aikaisempi kunta tai pitäjä | Sysmän pitäjä | |
| sosiaali- ja terveyspalvelut | ||
| kansanterveys | Aava | |
| erikoissairaanhoito | PHSOTEY | |
| sosiaalipalvelut | PHSOTEY | |
| turvallisuus | ||
| maavoimat | Päijät-Hämeen sotilasalue | |
| aluepelastuslaitos | Päijät-Hämeen pelastuslaitos | |
| sopimuspalokunta | Hartolan palokunta [1] | |
| poliisi | Hämeen poliisilaitos | |
Hartolan kunta on Hartolan pitäjäksi Sysmän pitäjästä itsenäistynyt kunta.