Ero sivun ”Tiekirkko” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| (10 välissä olevaa versiota toisen käyttäjän tekemänä ei näytetä) | |||
| Rivi 5: | Rivi 5: | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" align="center"| [kuvaselite] | | colspan="3" align="center"| [kuvaselite] | ||
|- | |||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Artjärven kirkko]] | |||
|- | |||
| verkkosivu | | |||
|- | |||
| aukioloaika || colspan="2" | 10.06.-24.08.2014 <br/> ma sopimuksesta<br/> ti sopimuksesta<br/> ke sopimuksesta<br/> to sopimuksesta<br/> pe sopimuksesta<br/> la sopimuksesta<br/> su sopimuksesta | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Hartolan kirkko]] | ! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Hartolan kirkko]] | ||
| Rivi 12: | Rivi 18: | ||
| aukioloaika || colspan="2" | 10.06.-24.08.2014 <br/> ma 11-18<br/> ti 11-18<br/> ke 11-18<br/> to 11-18<br/> pe 11-18<br/> la 11-18<br/> su 10-11 jumalanpalvelus<br/>su 11-18 | | aukioloaika || colspan="2" | 10.06.-24.08.2014 <br/> ma 11-18<br/> ti 11-18<br/> ke 11-18<br/> to 11-18<br/> pe 11-18<br/> la 11-18<br/> su 10-11 jumalanpalvelus<br/>su 11-18 | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[ | ! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Hollolan Pyhän Marian kirkko]] | ||
|- | |||
| verkkosivu | | |||
|- | |||
| aukioloaika || colspan="2" | 02.05.-31.08.2014 <br/> ma 11-18<br/> ti 11-18<br/> ke 11-18<br/> to 11-18<br/> pe 11-18<br/> la 11-18<br/> su 10-11 jumalanpalvelus<br/>su 11-18 | |||
|- | |- | ||
| verkkosivu | | | verkkosivu | | ||
|- | |- | ||
| aukioloaika || colspan="2" | | | aukioloaika || colspan="2" | 02.05.-31.08.2014 <br/> ma 11-18<br/> ti 11-18<br/> ke 11-18<br/> to 11-18<br/> pe 11-18<br/> la 11-18<br/> su 10-11<br/>11-18 | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[ | ! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Heinolan kirkko]] | ||
|- | |- | ||
| verkkosivu | | | verkkosivu | | ||
|- | |- | ||
| aukioloaika || colspan="2" | | | aukioloaika || colspan="2" | 17.06.-10.08.2014 <br/> ma suljettu<br/> ti 11-17<br/> ke 11-17<br/> to 11-17<br/> pe 11-17<br/> la 11-17 <del>21.6.2014</del><br/> su 10-11 jumalanpalvelus<br/>su 11-17<del>22.6.2014</del><br/><del>suljettu</del> | ||
|- | |||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Kuivannon kirkko]] | |||
|- | |- | ||
| verkkosivu | | | verkkosivu | | ||
|- | |- | ||
| aukioloaika || colspan="2" | | | aukioloaika || colspan="2" | 10.06.-24.08.2014 <br/> ma sopimuksesta<br/> ti sopimuksesta<br/> ke sopimuksesta<br/> to sopimuksesta<br/> pe sopimuksesta<br/> la sopimuksesta<br/> su sopimuksesta | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Kärkölän kirkko]] | ! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Kärkölän kirkko]] | ||
|- | |- | ||
| verkkosivu | | | verkkosivu | | ||
|- | |- | ||
| aukioloaika || colspan="2" | | | aukioloaika || colspan="2" | 09.06.-20.08.2014 <br/> ma 9-15<br/> ti 9-15<br/> ke 9-15<br/> to 9-15<br/> pe 9-15<br/> la suljettu<br/> su 10-11 jumalanpalvelus<br/>su 11-18 | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Nastolan kirkko]] | ! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Nastolan kirkko]] | ||
| Rivi 39: | Rivi 50: | ||
| verkkosivu | | | verkkosivu | | ||
|- | |- | ||
| aukioloaika || colspan="2" | | | aukioloaika || colspan="2" | 04.06.-12.08.2014 <br/> ma suljettu<br/> ti 12-18<br/> ke 12-18<br/> to 12-18<br/> pe 12-18<br/> la 12-18<br/> su 12-18 | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Orimattilan kirkko]] | ! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Orimattilan kirkko]] | ||
| Rivi 45: | Rivi 56: | ||
| verkkosivu | | | verkkosivu | | ||
|- | |- | ||
| aukioloaika || colspan="2" | | | aukioloaika || colspan="2" | 09.06.-10.08.2014 <br/> ma 11-17<br/> ti 11-17<br/> ke 11-17<br/> to 11-17<br/> pe 11-17<br/> la 11-17<br/> su 10-11 jumalanpalvelus<br/>11-17 | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Ristinkirkko]] | ! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Ristinkirkko]] | ||
| Rivi 51: | Rivi 62: | ||
| verkkosivu | | | verkkosivu | | ||
|- | |- | ||
| aukioloaika || colspan="2" | | | aukioloaika || colspan="2" | 14.05.-31.08.2014 <br/> ma 10-16<br/> ti 10-16<br/> ke 10-16<br/> to 10-16<br/> pe 10-16<br/> la 10-15<br/> su 10-15 | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Sysmän Pyhän Olavin kirkko]] | ! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Sysmän Pyhän Olavin kirkko]] | ||
| Rivi 57: | Rivi 68: | ||
| verkkosivu | | | verkkosivu | | ||
|- | |- | ||
| aukioloaika || colspan="2" | | | aukioloaika || colspan="2" | 08.06.-10.08.2014 <br/> ma 11-17<br/> ti 11-17<br/> ke 11-17<br/> to 11-17<br/> pe 11-18<br/> la 11-17<br/> su 10-11<br/>su 11-17 | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Rivi 65: | Rivi 76: | ||
[[luokka:Tiekirkot]] | [[luokka:Tiekirkot]][[Category:Päijät-Häme-wiki]] | ||
Nykyinen versio 12. maaliskuuta 2023 kello 10.38
| Tiekirkko | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| [kuvaselite] | ||
| Artjärven kirkko | ||
| aukioloaika | 10.06.-24.08.2014 ma sopimuksesta ti sopimuksesta ke sopimuksesta to sopimuksesta pe sopimuksesta la sopimuksesta su sopimuksesta | |
| Hartolan kirkko | ||
| aukioloaika | 10.06.-24.08.2014 ma 11-18 ti 11-18 ke 11-18 to 11-18 pe 11-18 la 11-18 su 10-11 jumalanpalvelus su 11-18 | |
| Hollolan Pyhän Marian kirkko | ||
| aukioloaika | 02.05.-31.08.2014 ma 11-18 ti 11-18 ke 11-18 to 11-18 pe 11-18 la 11-18 su 10-11 jumalanpalvelus su 11-18 | |
| aukioloaika | 02.05.-31.08.2014 ma 11-18 ti 11-18 ke 11-18 to 11-18 pe 11-18 la 11-18 su 10-11 11-18 | |
| Heinolan kirkko | ||
| aukioloaika | 17.06.-10.08.2014 ma suljettu ti 11-17 ke 11-17 to 11-17 pe 11-17 la 11-17 su 10-11 jumalanpalvelus su 11-17 | |
| Kuivannon kirkko | ||
| aukioloaika | 10.06.-24.08.2014 ma sopimuksesta ti sopimuksesta ke sopimuksesta to sopimuksesta pe sopimuksesta la sopimuksesta su sopimuksesta | |
| Kärkölän kirkko | ||
| aukioloaika | 09.06.-20.08.2014 ma 9-15 ti 9-15 ke 9-15 to 9-15 pe 9-15 la suljettu su 10-11 jumalanpalvelus su 11-18 | |
| Nastolan kirkko | ||
| aukioloaika | 04.06.-12.08.2014 ma suljettu ti 12-18 ke 12-18 to 12-18 pe 12-18 la 12-18 su 12-18 | |
| Orimattilan kirkko | ||
| aukioloaika | 09.06.-10.08.2014 ma 11-17 ti 11-17 ke 11-17 to 11-17 pe 11-17 la 11-17 su 10-11 jumalanpalvelus 11-17 | |
| Ristinkirkko | ||
| aukioloaika | 14.05.-31.08.2014 ma 10-16 ti 10-16 ke 10-16 to 10-16 pe 10-16 la 10-15 su 10-15 | |
| Sysmän Pyhän Olavin kirkko | ||
| aukioloaika | 08.06.-10.08.2014 ma 11-17 ti 11-17 ke 11-17 to 11-17 pe 11-18 la 11-17 su 10-11 su 11-17 | |
Tiekirkko on saksalaisen mallin mukaan jumalanpalvelusten ulkopuolisenakin aikana yleensä kesäisin auki oleva kirkko, jonne on järjestetty Suomessa opastus.