Ero sivun ”Keskustan Lahden kunnallisjärjestö” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 47: | Rivi 47: | ||
{| align="center" class="toccolours" style="margin: 0 auto" | |||
| rowspan="2" valign="top" | || align="center" style="background:#e6e6e6" width="160%" | '''[[Keskustan Lahden kunnallisjärjestö]]''' || | |||
|- align="center" style="font-size: 80%;" | |||
| colspan="1" | [[Keskustan Lahden Eteläinen paikallisyhdistys]] | [[Keskustan Lahden Keskusta-Klubi]] | [[Keskustan Lahden Salpausselän Keskustakerho]] | |||
|} | |||
{| align="center" class="toccolours" style="margin: 0 auto" | {| align="center" class="toccolours" style="margin: 0 auto" | ||
| rowspan="2" valign="top" | || align="center" style="background:#e6e6e6" width="160%" | '''[[Keskustan Päijät-Hämeen piiri]]''' || | | rowspan="2" valign="top" | || align="center" style="background:#e6e6e6" width="160%" | '''[[Keskustan Päijät-Hämeen piiri]]''' || | ||
Versio 18. kesäkuuta 2014 kello 16.48
| Keskustan Lahden kunnallisjärjestö | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| [kuvaselite] | ||
| Keskustan Päijät-Hämeen piiri | ||
| Toiminta | ||
| Etelä-Lahti | Keskustan Lahden Eteläinen paikallisyhdistys | |
| Länsi-Lahti | Keskustan Lahden Salpausselän Keskustakerho | |
| yleinen | Keskustan Lahden Keskusta-Klubi | |
| kaupunginvaltuutetut | ||
| Saila Lehtomäki | ||
| Kaarina Suhonen | ||
| yhdistys | ||
| puheenjohtaja | Kaija Ylipalo +358 50 4416668 ylipalokaija(a)gmail.com | |
| sihteeri | Meeri Koivunen +358 40 7651890 meeri.koivunen(a)gmail.com | |
Keskustan Lahden kunnallisjärjestö on Suomen Keskustan Keskustan Päijät-Hämeen piirin Lahden kaupungissa toimiva kunnallisjärjestö. Kaupungissa toimivia paikallisyhdistyksiä on kolme, jonka lisäksi on vielä keskustanuorten Keskustanuorten Lahden Seudun yhdistys ja -naisten Keskustanaisten Lahden paikallisyhdistys.
Kaupunginvaltuustoryhmä
| Valtuutettu | Yhdistys |
|---|---|
| Saila Lehtomäki | Keskustan Lahden Keskusta-Klubi |
| Kaarina Suhonen | Keskustan Lahden Salpausselän Keskustakerho |
| Keskustan Lahden kunnallisjärjestö | ||
| Keskustan Lahden Eteläinen paikallisyhdistys | Keskustan Lahden Keskusta-Klubi | Keskustan Lahden Salpausselän Keskustakerho |