Ero sivun ”Hollolan kunnan pohjavesialueet” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio (välitallennus) |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 8: | Rivi 8: | ||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[ensimmäisen luokan pohjavesialueet]] | ! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[ensimmäisen luokan pohjavesialueet]] | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[Herrala]] || colspan="2" | [[Herralan pohjavesialue]] 0409801<br/>[[Herralan vedenottamo]] | ||
|- | |||
| [[Isosaari]] || colspan="2" | [[Isosaaren pohjavesialue]] 0409808 | |||
|- | |- | ||
! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[toisen luokan pohjavesialueet]] | ! bgcolor="#9999FF" colspan="3"| [[toisen luokan pohjavesialueet]] | ||
Versio 12. kesäkuuta 2014 kello 04.05
| Hollolan kunnan pohjavesialueet | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| ensimmäisen luokan pohjavesialueet | ||
| Herrala | Herralan pohjavesialue 0409801 Herralan vedenottamo | |
| Isosaari | Isosaaren pohjavesialue 0409808 | |
| toisen luokan pohjavesialueet | ||
| Sairakkala | Sairakkalan vedenottamo | |
| kolmannen luokan pohjavesialueet | ||
| Sairakkala | Sairakkalan vedenottamo | |
| yhteydet | ||
Hollolan kunnan pohjavesialueet tuottavat veden sekä Hollolan kunnalle että myös Lahden kaupungille.