Ero sivun ”Luettelo Päijät-Hämeen partiolippukunnista” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio |
imported>Tapio |
||
| Rivi 96: | Rivi 96: | ||
| [[Lahden Katajaiset]] | | [[Lahden Katajaiset]] | ||
|[[tyttölippukunta]] | |[[tyttölippukunta]] | ||
|[[]] | |||
|- | |||
| [[Lahden Partiosissit]] | |||
|[[meripartiolippukunta]] | |||
|[[]] | |[[]] | ||
|- | |- | ||
Versio 1. kesäkuuta 2014 kello 21.39
Luettelo Päijät-Hämeen partiolippukunnista
Asikkalan kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Aurinkovuoren Vartijat | yhteislippukunta | Vääksyn nuorisotalo |
Heinolan kaupunki
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Kymen vartiot | merilippukunta | Pesä |
| Kuikkavuoren Pojat | [[]] | [[]] |
| Rautvuoren Vartijat | [[]] | [[]] |
Hollolan kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Hollolan Hirvenhiihtäjät | yhteislippukunta | Sovituksen kirkko |
Hämeenkosken kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Koskenlaskijat | [[]] | [[]] |
Kärkölän kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Kärkölän Kärpät | yhteislippukunta | Järvelän seurakuntakeskus |
Lahden kaupunki
Nastolan kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Nastapartio | seurakunta |
Orimattilan kaupunki
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Orimattilan Samoilijat | Orimattilan seurakuntakoti |
Padasjoen kunta
| lippukunta | laji | paikka |
|---|---|---|
| Padaspartio | Padasjoen seurakuntatalo |