Ero sivun ”Tiekirkko” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 19: | Rivi 19: | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Ristinkirkko]] | ! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Ristinkirkko]] | ||
|- | |||
| verkkosivu | | |||
|- | |||
| aukioloaika || colspan="2" | 2.5.-31.8.2014 <br/> ma 11-18<br/> ti 11-18<br/> ke 11-18<br/> to 11-18<br/> pe 11-18<br/> la 11-18<br/> su 10-11<br/>11-18 | |||
|- | |||
! bgcolor="#FFFF66" colspan="3"| [[Orimattilan kirkko]] | |||
|- | |- | ||
| verkkosivu | | | verkkosivu | | ||
Versio 1. kesäkuuta 2014 kello 18.09
| Tiekirkko | ||
|---|---|---|
| [paikka kuvalle] | ||
| [kuvaselite] | ||
| Hollolan Pyhän Marian kirkko | ||
| aukioloaika | 2.5.-31.8.2014 ma 11-18 ti 11-18 ke 11-18 to 11-18 pe 11-18 la 11-18 su 10-11 11-18 | |
| Kärkölän kirkko | ||
| aukioloaika | 2.5.-31.8.2014 ma 11-18 ti 11-18 ke 11-18 to 11-18 pe 11-18 la 11-18 su 10-11 11-18 | |
| Ristinkirkko | ||
| aukioloaika | 2.5.-31.8.2014 ma 11-18 ti 11-18 ke 11-18 to 11-18 pe 11-18 la 11-18 su 10-11 11-18 | |
| Orimattilan kirkko | ||
| aukioloaika | 2.5.-31.8.2014 ma 11-18 ti 11-18 ke 11-18 to 11-18 pe 11-18 la 11-18 su 10-11 11-18 | |
Tiekirkko on saksalaisen mallin mukaan jumalanpalvelusten ulkopuolisenakin aikana yleensä kesäisin auki oleva kirkko, jonne on järjestetty Suomessa opastus.