Ero sivun ”Omalähiö” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 9: | Rivi 9: | ||
|- | |- | ||
| [[Lahden kaupunki|Lahti]] || colspan="2" | [[Asemantausta]]<br/> [[Hennala]]<br/> [[Kerinkallio]]<br/> [[Renkomäki]]<br/> [[Ämmälä]] <br/>[[K-citymarket]] Laune, kahvila<br/> S-market Kotipokki <br/> Monitoimikeskus Takatasku<br/> Poppelikadun kioski | | [[Lahden kaupunki|Lahti]] || colspan="2" | [[Asemantausta]]<br/> [[Hennala]]<br/> [[Kerinkallio]]<br/> [[Renkomäki]]<br/> [[Ämmälä]] <br/>[[K-citymarket]] Laune, kahvila<br/> S-market Kotipokki <br/> Monitoimikeskus Takatasku<br/> Poppelikadun kioski | ||
|- | |||
| Jakelupisteet || colspan="2" | [[K-citymarket]] Laune, kahvila<br/> S-market Kotipokki <br/> Monitoimikeskus Takatasku<br/> Poppelikadun kioski | |||
|- | |- | ||
| Päätoimittaja|| colspan="2" | Petri Salomaa | | Päätoimittaja|| colspan="2" | Petri Salomaa | ||
Versio 14. toukokuuta 2014 kello 22.25
| Omalähiö | ||
|---|---|---|
| [] | ||
| http://www.omalahio.fi | ||
| ilmaisjakelulehti | ||
| Lahti | Asemantausta Hennala Kerinkallio Renkomäki Ämmälä K-citymarket Laune, kahvila S-market Kotipokki Monitoimikeskus Takatasku Poppelikadun kioski | |
| Jakelupisteet | K-citymarket Laune, kahvila S-market Kotipokki Monitoimikeskus Takatasku Poppelikadun kioski | |
| Päätoimittaja | Petri Salomaa | |
| ISSN | ||
| Julkaisija | Salomaan Kirjapaino Oy yjt 0432667-3 | |
Omalähiö on Etelä-Lahdessa kerran viikossa perjantaisin jaettava maksuton paikallislehti, joka jaetaan 13 000 kappaleen painoksena kotitalouksiin ja yrityksiin Asemantaustan, Hennalan, Kerinkallion, Renkomäen ja Ämmälän kaupunginosissa.
Lahden kaupunkikulttuuriseura palkitsi lehden kaupunkikulttuuritekona 2012.