Ero sivun ”Omalähiö” versioiden välillä
Häme-Wikistä
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
imported>Tapio Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 4: | Rivi 4: | ||
| colspan="3" align="center"| [] | | colspan="3" align="center"| [] | ||
|- | |- | ||
| colspan="3" align="center"| | | colspan="3" align="center"| http://www.omalahio.fi | ||
|- | |- | ||
! bgcolor="#DCDCDC" colspan="3"| ilmaisjakelulehti | ! bgcolor="#DCDCDC" colspan="3"| ilmaisjakelulehti | ||
| Rivi 11: | Rivi 11: | ||
|- | |- | ||
| Päätoimittaja|| colspan="2" | Petri Salomaa | | Päätoimittaja|| colspan="2" | Petri Salomaa | ||
|- | |||
| [[ISSN]] || colspan="2" | | |||
|- | |- | ||
| Julkaisija|| colspan="2" | Salomaan Kirjapaino Oy <br/> [[yjt]] 0432667-3 | | Julkaisija|| colspan="2" | Salomaan Kirjapaino Oy <br/> [[yjt]] 0432667-3 | ||
Versio 14. toukokuuta 2014 kello 22.17
| Omalähiö | ||
|---|---|---|
| [] | ||
| http://www.omalahio.fi | ||
| ilmaisjakelulehti | ||
| Lahti | Asemantausta Hennala Kerinkallio Renkomäki Ämmälä | |
| Päätoimittaja | Petri Salomaa | |
| ISSN | ||
| Julkaisija | Salomaan Kirjapaino Oy yjt 0432667-3 | |
Omalähiö on Etelä-Lahdessa kerran viikossa perjantaisin jaettava maksuton paikallislehti, joka jaetaan 13 000 kappaleen painoksena kotitalouksiin ja yrityksiin Asemantaustan, Hennalan, Kerinkallion, Renkomäen ja Ämmälän kaupunginosissa.
Lahden kaupunkikulttuuriseura palkitsi lehden kaupunkikulttuuritekona 2012.