Ero sivun ”Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin I alue” versioiden välillä
Häme-Wikistä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 21: | Rivi 21: | ||
|- | |- | ||
| 1925-1928 || colspan="2" | [[Hämeenlinnan suojeluskunta|Hämeenlinna]] ja [[Hämeenlinnan maalaiskunnan suojeluskunta|Hämeenlinnan maalaiskunta]] | | 1925-1928 || colspan="2" | [[Hämeenlinnan suojeluskunta|Hämeenlinna]] ja [[Hämeenlinnan maalaiskunnan suojeluskunta|Hämeenlinnan maalaiskunta]] | ||
|- | |||
| 1928-1932 || colspan="2" | [[Hämeenlinnan suojeluskunta|Hämeenlinna]] ja [[Hämeenlinnan maalaiskunnan suojeluskunta|Hämeenlinnan maalaiskunta]] | |||
|- | |||
| 1933-1939 || colspan="2" | [[Hämeenlinnan suojeluskunta|Hämeenlinna]], [[Hämeenlinnan maalaiskunnan suojeluskunta|Hämeenlinnan maalaiskunta]] ja [[Vanajan suojeluskunta]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
'''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n I alue''' oli muodostettu 1921 [[Hämeenlinnan suojeluskunta|Hämeenlinnan suojeluskunnasta]] ja [[Hämeenlinnan maalaiskunnan suojeluskunta|Hämeenlinnan maalaiskunnan suojeluskunnasta]]. | '''[[Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri|Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri]]n I alue''' oli muodostettu 1921 [[Hämeenlinnan suojeluskunta|Hämeenlinnan suojeluskunnasta]] ja [[Hämeenlinnan maalaiskunnan suojeluskunta|Hämeenlinnan maalaiskunnan suojeluskunnasta]]. | ||
Versio 14. kesäkuuta 2014 kello 17.14
| Etelä-Hämeen suojeluskuntapiiri I alue | ||
|---|---|---|
| [[]] | ||
| [kuvateksti] | ||
| Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiiri | ||
| aluepäälliköt | ||
| 1921-1922 | kapteeni H. Kahva | |
| 1922-1923 | kapteeni V. Kosola | |
| 1924-1924 | kapteeni H. Kahva | |
| 1925-1928 | kapteeni H. Korpela | |
| suojeluskunnat | ||
| 1925-1928 | Hämeenlinna ja Hämeenlinnan maalaiskunta | |
| 1928-1932 | Hämeenlinna ja Hämeenlinnan maalaiskunta | |
| 1933-1939 | Hämeenlinna, Hämeenlinnan maalaiskunta ja Vanajan suojeluskunta | |
Etelä-Hämeen Suojeluskuntapiirin I alue oli muodostettu 1921 Hämeenlinnan suojeluskunnasta ja Hämeenlinnan maalaiskunnan suojeluskunnasta.